grafika / reklama

Bez nazwy.jpg
Dodano:
Czas czytania: 4 min.

Jaki jest koszt przyczepy gastronomicznej?

Jedną z ciekawszych form biznesu w gastronomii jest prowadzenie własnego food trucka lub przyczepy gastronomicznej. Od lat obserwujemy ogromne zainteresowanie trendem, który rozpoczął się kilkanaście lat temu. W praktycznie każdym polskim mieście znajdziemy food trucki, które cieszą się zainteresowaniem pasjonatów dobrego jedzenia. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców postanawia zdecydować się na otwarcie własnej mobilnej gastronomii. Ile to wszystko kosztuje i dlaczego warto spróbować?

Dlaczego warto?

Przyczepa gastronomiczna często mylona z food truckiem to biznes obarczony niewielkim ryzykiem i kosztami w porównaniu do tradycyjnej restauracji, a zyski często potrafią być na podobnym poziomie.

Mobilność Twoją przewagą

Niemal każda osoba, która rozpoczyna tego typu biznes jako podstawową zaletę podaje mobilność. Nie da się ukryć, że lokalizacja w gastronomii odgrywa ogromną rolę. Posiadając dobrą restaurację, ale w nieciekawym miejscu, możemy mieć problem z dotarciem do nowych klientów. W przypadku food trucków raz znaleziona lokalizacja może zostać zmieniona po wielokroć, aż do momentu, w którym będziesz zadowolony z osiąganych wyników finansowych.

Pomoc w urządzaniu

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na przyczepę gastronomiczną, czy food trucka musisz pamiętać o tym, że pojazd powinien spełniać normy sanitarne, zapewniać ergonomiczną pracę czy w wielu przypadkach posiadać instalację elektryczną. Dostosowanie zwykłej przyczepy lub auta do sprzedaży posiłków nie jest prostym zadaniem i warto przemyśleć skorzystanie z oferty producentów przyczep i samochodów gastronomicznych takich jak firma BANNERT.

Porozmawiajmy o kosztach

Zacznijmy może od samego początku, czyli przypomnienia, że jest to biznes jak każdy inny i nie unikniemy płacenia ZUS oraz opłacania księgowego. Co prawda księgowość nie jest wymagana, możemy rozliczać się samemu, ale szybko dojdziesz do wniosku, że oddelegowanie tych zadań pozwoli Ci się w pełni skupić na tym, co najważniejsze.

Drugi koszt, o jakim musisz pomyśleć, to opłata za postój. Choć to może wydawać się oczywiste, to nie dla wszystkich takim jest – nie możesz postawić swojej przyczepy w przypadkowym miejscu. Większość atrakcyjnych lokalizacji ma swojego właściciela, często jest to miasto i trzeba przygotować się na odprowadzani, comiesięcznej opłaty za możliwość prowadzenia sprzedaży w danym miejscu. Również pojawienie się na eventach będzie wymagać opłacenia wpisowego, a warto na takich wydarzeniach bywać nie tylko ze względów jednorazowego zastrzyku pieniężnego, ale również budowania rozpoznawalności marki.

Ile kosztuje przyczepa gastronomiczna lub food truck?

Gdy myślisz o otwarciu własnej restauracji w dużym mieście, zazwyczaj wskaźnik dochodów zatrzymuje się na kilkuset tysiącach złotych za całość. Decydując się na food trucka lub przyczepę gastronomiczną, jesteś w stanie zamknąć się w kwocie poniżej 100 tysięcy. Największym kosztem jest zakup odpowiedniej przyczepy lub auta. W internecie bez problemu znajdziesz ogłoszenia zarówno na nowe, jak i używane pojazdy nadające się do przerobienia.

Zaoszczędź swój czas i pieniądze!

Dostosowaniem pojazdu do wymogów sanitarnych i swoich własnych możesz zająć się samemu, ale jest to bardzo pracochłonne zajęcie, które lepiej powierzyć specjalistycznej firmie. Koniec końców wyjdziesz na tym lepiej finansowo i będziesz mieć pewność, że wszystko jest zrobione jak należy.
Warto wspomnieć również o możliwości wynajęcia już gotowej przyczepy lub skorzystania z leasingu. Takie możliwości daje np. już wspomniany producent przyczep i samochodów gastronomicznych firma BANNERT. Zaprojektują dla Ciebie przyczepę zgodną z Twoimi oczekiwaniami, a wszystko szybko i w korzystnych cenach.
https://przyczepygastronomiczne.pl/

Autor / Źródło
Sylwia Machowska / Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe